July 9, 2019 / 5:49 PM / 3 months ago

UPDATE 3-UEFA Europa League Results

Jul  9 (OPTA) - Results and fixtures for the UEFA Europa League on Tuesday (start times are CET)
 1st Qualifying Round
 --------------------------------------------
 St Joseph's   (0)  0  Rangers       (0)  4
 .... aggregate: 0-4
 Rangers win
 Gzira United  (0)  0  Hajduk Split  (1)  2
 .... aggregate: 0-2
 Hajduk Split win
 CSKA Sofia    (1)  4  OFK Titograd  (0)  0
 .... aggregate: 4-0
 CSKA Sofia win

 Wednesday, July 10 fixtures (CET/GMT)
 Jeunesse d'Esch      v  Tobol                  (1755/1555)
 Thursday, July 11 fixtures (CET/GMT)
 Pyunik               v  Shkupi                 (1530/1330)
 Ordabasy             v  Torpedo Kutaisi        (1600/1400)
 Ventspils            v  Teuta Durrës           (1645/1445)
 Alashkert            v  Makedonija GjP         (1700/1500)
 Laçi                 v  Hapoel Be'er Sheva     (1730/1530)
 Trans                v  Budućnost              (1730/1530)
 AEK Larnaca          v  Petrocub               (1730/1530)
 KuPS                 v  Vitebsk                (1800/1600)
 Səbail               v  Universitatea Craiova  (1800/1600)
 Flora                v  Radnički Niš           (1800/1600)
 Balzan               v  Domžale                (1830/1630)
 Riteriai             v  KÍ                     (1830/1630)
 Ružomberok           v  Levski Sofia           (1830/1630)
 Molde                v  KR                     (1900/1700)
 Speranţa Nisporeni   v  Neftçi                 (1900/1700)
 Liepāja              v  Dinamo Minsk           (1900/1700)
 Debrecen             v  Kukësi                 (1900/1700)
 Akademija Pandev     v  Zrinjski               (1900/1700)
 Brøndby              v  Inter Turku            (1900/1700)
 Malmö FF             v  Ballymena United       (1900/1700)
 Maccabi Haifa        v  Mura                   (1900/1700)
 Crusaders            v  B36                    (1900/1700)
 Dinamo Tbilisi       v  Engordany              (1900/1700)
 Brann                v  Shamrock Rovers        (1900/1700)
 Shakhtyor            v  Hibernians             (1900/1700)
 Radnik Bijeljina     v  Spartak Trnava         (1900/1700)
 Kauno Žalgiris       v  Apollon                (1900/1700)
 Fola Esch            v  Chikhura               (1930/1730)
 Connah's Quay        v  Kilmarnock             (2000/1800)
 Olimpija             v  Rīgas FS               (2000/1800)
 Zeta                 v  Vidi                   (2030/1830)
 Čukarički            v  Banants                (2030/1830)
 DAC                  v  Cracovia Kraków        (2030/1830)
 Europa               v  Legia Warszawa         (2030/1830)
 FCSB                 v  Milsami                (2030/1830)
 Cliftonville         v  Haugesund              (2045/1845)
 St Patrick's Athl.   v  Norrköping             (2045/1845)
 Aberdeen             v  RoPS                   (2045/1845)
 Cork City            v  Progrès Niederkorn     (2045/1845)
 Honvéd               v  Žalgiris               (2100/1900)
 Ņiroki Brijeg        v  Kairat                 (2100/1900)
 Stjarnan             v  FCI Levadia            (2200/2000)
 Breidablik           v  Vaduz                  (2200/2000)
0 : 0
  • narrow-browser-and-phone
  • medium-browser-and-portrait-tablet
  • landscape-tablet
  • medium-wide-browser
  • wide-browser-and-larger
  • medium-browser-and-landscape-tablet
  • medium-wide-browser-and-larger
  • above-phone
  • portrait-tablet-and-above
  • above-portrait-tablet
  • landscape-tablet-and-above
  • landscape-tablet-and-medium-wide-browser
  • portrait-tablet-and-below
  • landscape-tablet-and-below