July 10, 2018 / 5:58 PM / 2 months ago

UEFA Europa League Summaries

Jul 10 (OPTA) - Summaries for the UEFA Europa League on Tuesday (start times are CET)
 1st Qualifying Round
 .................................................................
 Samtredia                                    (0)    0
      Subs used: Kutchukhidze 72 (Pantsulaia), Akhaladze 76
      (Endeladze), Kerdzevadze 86 (Chachua)
 Tobol                                        (0)    1
      Scorers: M. Fedin 90+4
      Yellow card: Kvekveskiri 24, Miroshnichenko 90
      Subs used: Moldakaraev 79 (Turysbek), Zharynbetov 87
      (Nuserbayev)
 Aggregate score: 0-1
 Referee: Tim Marshall
 .................................................................

 Wednesday, July 11 fixtures (CET/GMT)
 Banants           v  Sarajevo                 (1530/1330)
 Rabotnički        v  Honvéd                   (1730/1530)
 Vaduz             v  Levski Sofia             (1745/1545)
 Fola Esch         v  Prishtina                (1800/1600)
 Glenavon          v  Molde                    (2045/1845)
 Thursday, July 12 fixtures (CET/GMT)
 Pyunik            v  Vardar                   (1600/1400)
 Ventspils         v  Luftëtari Gjirokastër    (1645/1445)
 Chikhura          v  Beitar Jerusalem         (1700/1500)
 Partizani Tirana  v  Maribor                  (1730/1530)
 Rudar             v  Tre Fiori                (1730/1530)
 Lahti             v  FH                       (1800/1600)
 Ilves             v  Slavia Sofia             (1800/1600)
 Balzan            v  Keşlə                    (1800/1600)
 Qəbələ            v  Progrès Niederkorn       (1800/1600)
 FCI Levadia       v  Dundalk                  (1800/1600)
 Trans             v  Željezničar              (1800/1600)
 KuPS              v  København                (1800/1600)
 Trakai            v  Irtysh                   (1800/1600)
 Liepāja           v  Häcken                   (1805/1605)
 Petrocub          v  Osijek                   (1900/1700)
 Stumbras          v  Apollon                  (1900/1700)
 Connah's Quay     v  Shakhtyor                (1900/1700)
 Derry City        v  Dinamo Minsk             (1900/1700)
 Ferencváros       v  Maccabi Tel Aviv         (1900/1700)
 Milsami           v  Slovan Bratislava        (1900/1700)
 Neftçi            v  Újpest                   (1900/1700)
 Anorthosis        v  Laçi                     (1900/1700)
 CSKA Sofia        v  Riga                     (1945/1745)
 Ņiroki Brijeg     v  Domžale                  (2000/1800)
 Górnik Zabrze     v  Zaria                    (2000/1800)
 B36               v  OFK Titograd             (2000/1800)
 Engordany         v  Kairat                   (2000/1800)
 Racing            v  Viitorul                 (2000/1800)
 ÍBV               v  Sarpsborg 08             (2000/1800)
 Shamrock Rovers   v  AIK                      (2005/1805)
 Rudar             v  Partizan                 (2015/1815)
 Budućnost         v  Trenčín                  (2030/1830)
 Lech Poznań       v  Gandzasar                (2045/1845)
 Cliftonville      v  Nordsjælland             (2045/1845)
 Rangers           v  Shkupi                   (2045/1845)
 Spartak Subotica  v  Coleraine                (2045/1845)
 Hibernian         v  NSÍ                      (2045/1845)
 DAC               v  Dinamo Tbilisi           (2100/1900)
 Radnički Niš      v  Gzira United             (2100/1900)
 Stjarnan          v  Nõmme Kalju              (2200/2000)
0 : 0
  • narrow-browser-and-phone
  • medium-browser-and-portrait-tablet
  • landscape-tablet
  • medium-wide-browser
  • wide-browser-and-larger
  • medium-browser-and-landscape-tablet
  • medium-wide-browser-and-larger
  • above-phone
  • portrait-tablet-and-above
  • above-portrait-tablet
  • landscape-tablet-and-above
  • landscape-tablet-and-medium-wide-browser
  • portrait-tablet-and-below
  • landscape-tablet-and-below