July 31, 2018 / 5:56 PM / 22 days ago

UEFA Europa League Summaries

Jul 31 (OPTA) - Summaries for the UEFA Europa League on Tuesday (start times are CET)
 2nd Qualifying Round
 .................................................................
 Pyunik                                       (0)    1
      Scorers: M. Konaté 82
      Yellow card: Trusevich 24, Avetisyan 66, Avetisyan 89 (2nd),
      Konaté 91
      Subs used: Arakelyan 46 (Hovsepyan), Konaté 46 (Voynov),
      Bogatyrev 76 (Koryan)
 Tobol                                        (0)    0
      Yellow card: Nurgaliev 39, Žulpa 50, Nuserbayev 90
      Subs used: Lescano 79 (Bystrov), Darabaev 86 (Dmitrenko),
      Turysbek 92 (Fedin)
 Aggregate score: 2-2
 Referee: Petr Ardeleanu
 .................................................................

 Wednesday, August  1 fixtures (CET/GMT)
 Fola Esch            v  Genk                    (1800/1600)
 Thursday, August  2 fixtures (CET/GMT)
 Alashkert            v  Sutjeska                (1700/1500)
 Laçi                 v  Molde                   (1700/1500)
 AEK Larnaca          v  Dundalk                 (1730/1530)
 Trenčín              v  Górnik Zabrze           (1730/1530)
 Valletta             v  Zrinjski                (1800/1600)
 Flora                v  APOEL                   (1800/1600)
 Trakai               v  Partizan                (1800/1600)
 Slavia Sofia         v  Hajduk Split            (1800/1600)
 Dinamo Minsk         v  DAC                     (1800/1600)
 Häcken               v  RB Leipzig              (1830/1630)
 Lillestrøm           v  LASK                    (1830/1630)
 Admira               v  CSKA Sofia              (1900/1700)
 Vaduz                v  Žalgiris                (1900/1700)
 AIK                  v  Nordsjælland            (1900/1700)
 Apollon              v  Željezničar             (1900/1700)
 Progrès Niederkorn   v  Honvéd                  (1900/1700)
 Mariupol'            v  Djurgården              (1900/1700)
 Lincoln Red Imps     v  The New Saints          (1900/1700)
 Sparta Praha         v  Spartak Subotica        (1900/1700)
 Atromitos            v  Dinamo Brest            (1915/1715)
 Slovan Bratislava    v  Balzan                  (1930/1730)
 Víkingur             v  Torpedo Kutaisi         (2000/1800)
 Beşiktaş             v  B36                     (2000/1800)
 Asteras Tripolis     v  Hibernian               (2000/1800)
 Vitesse              v  Viitorul                (2000/1800)
 København            v  Stjarnan                (2000/1800)
 Maribor              v  Chikhura                (2015/1815)
 Sarajevo             v  Atalanta                (2015/1815)
 FCSB                 v  Rudar                   (2030/1830)
 Domžale              v  Ufa                     (2030/1830)
 Drita                v  F91 Dudelange           (2045/1845)
 La Fiorita           v  Spartaks Jūrmala        (2045/1845)
 AZ                   v  Kairat                  (2045/1845)
 Bordeaux             v  Ventspils               (2045/1845)
 Lech Poznań          v  Shakhtyor               (2045/1845)
 Rangers              v  Osijek                  (2045/1845)
 Sarpsborg 08         v  St. Gallen              (2045/1845)
 Burnley              v  Aberdeen                (2045/1845)
 Crusaders            v  Olimpija                (2100/1900)
 Újpest               v  Sevilla                 (2100/1900)
 Radnički Niš         v  Maccabi Tel Aviv        (2100/1900)
 Rio Ave              v  Jagiellonia Białystok   (2100/1900)
 FH                   v  Hapoel Haifa            (2115/1915)
 Valur                v  FC Santa Coloma         (2200/2000)
0 : 0
  • narrow-browser-and-phone
  • medium-browser-and-portrait-tablet
  • landscape-tablet
  • medium-wide-browser
  • wide-browser-and-larger
  • medium-browser-and-landscape-tablet
  • medium-wide-browser-and-larger
  • above-phone
  • portrait-tablet-and-above
  • above-portrait-tablet
  • landscape-tablet-and-above
  • landscape-tablet-and-medium-wide-browser
  • portrait-tablet-and-below
  • landscape-tablet-and-below