for-phone-onlyfor-tablet-portrait-upfor-tablet-landscape-upfor-desktop-upfor-wide-desktop-up

UPDATE 4-UEFA Europa League Summaries

Sep 17 (OPTA) - Summaries for the UEFA Europa League on Wednesday (start times are CET)
 2nd Qualifying Round
 .................................................................
 Progrès Niederkorn                           (0)    0
      Yellow card: Jänisch 10, Ferino 68
      Subs used: Luisi 46 (Habbas), Shala 64 (Holtz), Karayer 64
      (Jänisch)
 Willem II                                    (3)    5
      Scorers: V. Pavlidis 20, G. Sağlam 28, V. Pavlidis 34, C.
      Nunnely 46, M. Trésor 65
      Subs used: van den Bogert 41 (Heerkens), Köhn 62 (Nelom),
      Saddiki 62 (Pol Llonch)
 Referee: Mykola Balakin
 .................................................................
 Hammarby                                     (0)    0
      Yellow card: Jeahze 14, Andersen 27, Martinsson-Ngouali 47,
      Andersen 63 (2nd), Ousted 80, Khalili 81, Kačaniklić 82
      Subs used: Magyar 46 (Fällman), Kačaniklić 77 (Paulinho)
 Lech Poznań                                  (0)    3
      Scorers: Pedro Tiba 55, J. Kamiński 89, F. Marchwiński 90+3
      Yellow card: Dani Ramírez 36, Kamiński 82, Skóraś 83
      Subs used: Skóraś 73 (Sýkora), Marchwiński 84 (Pedro Tiba),
      Awaed 91 (Ishak)
 Referee: Sascha Stegemann
 .................................................................
 B36                                          (0)    6
      Scorers: M. Przybylski 47, S. Radosavljevic 122
      Yellow card: Agnarsson 91, Radosavljevic 93, Jacobsen 109,
      Hentze 112, Jacobsen 114, Nattestad 119
      Subs used: Agnarsson 68 (Á. Frederiksberg), Radosavljevic 86
      (Samuelsen), Jacobsen 111 (Eriksen), Johansen 113 (Jacobsen)
 The New Saints                               (0)    6
      Scorers: L. Smith 80, D. Ebbe 112
      Yellow card: Holland 82, Clark 91, Smith 121
      Subs used: Clark 30 (Davies), Smith 71 (Routledge),
      Cieślewicz 77 (Brobbel), Draper 117 (Robles)
 At full time: 1-1
 After extra time: 2-2
 Penalty shootout: 4-4
 Referee: Ian McNabb
 .................................................................

 Thursday, September 17 fixtures (CET/GMT)
 Kaisar                 v  APOEL               (1400/1200)
 Ventspils              v  Rosenborg           (1415/1215)
 Renova                 v  Hajduk Split        (1530/1330)
 Astana                 v  Budućnost           (1600/1400)
 Teuta Durrës           v  Granada             (1600/1400)
 Ararat-Armenia         v  Fola Esch           (1600/1400)
 Lincoln Red Imps       v  Rangers             (1700/1500)
 KuPS                   v  Slovan Bratislava   (1730/1530)
 Botoşani               v  Shkendija           (1745/1545)
 Neftçi                 v  Galatasaray         (1800/1600)
 IFK Göteborg           v  København           (1800/1600)
 Riteriai               v  Slovan Liberec      (1800/1600)
 Bodø / Glimt           v  Žalgiris            (1800/1600)
 Lokomotiv Plovdiv      v  Tottenham Hotspur   (1800/1600)
 Olimpija               v  Zrinjski            (1830/1630)
 Flora                  v  KR                  (1830/1630)
 Connah's Quay          v  Dinamo Tbilisi      (1900/1700)
 Maccabi Haifa          v  Kairat              (1900/1700)
 Riga                   v  Tre Fiori           (1900/1700)
 Djurgården             v  Europa              (1900/1700)
 Sfîntul Gheorghe       v  Partizan            (1900/1700)
 CSKA Sofia             v  BATE                (1900/1700)
 Hibernians             v  Fehérvár            (1900/1700)
 Laçi                   v  Hapoel Be'er Sheva  (1900/1700)
 OFI                    v  Apollon             (1900/1700)
 Lokomotivi Tbilisi     v  Dinamo Moskva       (1900/1700)
 Inter Club d'Escaldes  v  Dundalk             (1930/1730)
 Aris                   v  Kolos Kovalivka     (2000/1800)
 Piast Gliwice          v  Hartberg            (2000/1800)
 Shamrock Rovers        v  Milan               (2000/1800)
 Borac Banja Luka       v  Rio Ave             (2000/1800)
 Kukësi                 v  Wolfsburg           (2000/1800)
 Sileks                 v  Drita               (2000/1800)
 Standard Liège         v  Bala Town           (2000/1800)
 Mura                   v  AGF                 (2015/1815)
 Viking                 v  Aberdeen            (2030/1830)
 Coleraine              v  Motherwell          (2030/1830)
 Servette               v  Reims               (2045/1845)
 Linfield               v  Floriana            (2045/1845)
 DAC                    v  Jablonec            (2045/1845)
 Osijek                 v  Basel               (2045/1845)
 Bačka Topola           v  FCSB                (2100/1900)
 Honvéd                 v  Malmö FF            (2105/1905)
for-phone-onlyfor-tablet-portrait-upfor-tablet-landscape-upfor-desktop-upfor-wide-desktop-up