August 18, 2018 / 5:58 PM / a month ago

UPDATE 4-KNVB Beker Results

Aug 18 (OPTA) - Results and fixtures for the KNVB Beker on Saturday (start times are CET)
 1st Preliminary Round
 ----------------------------------------------------
 ASWH               (1)  5  MASV             (0)  0
 FC 's-Gravenzande  (1)  3  HV & CV Quick    (0)  2
 2nd Preliminary Round
 ----------------------------------------------------
 DFS                (0)  2  Barendrecht      (0)  1
 .... full-time: 1-1 extra-time: 2-1
 DOVO               (1)  3  Quick Boys       (0)  0
 DZC '68            (0)  0  Scheveningen     (0)  2
 Rijnsburgse Boys   (1)  3  Ajax Amateurs    (1)  1
 1st Preliminary Round
 ----------------------------------------------------
 Eemdijk            (1)  3  Vlissingen       (0)  0
 2nd Preliminary Round
 ----------------------------------------------------
 Spakenburg         (2)  4  Wittenhorst      (0)  1
 1st Preliminary Round
 ----------------------------------------------------
 Alverna            (0)  0  ODIN '59         (1)  2
 EVV                (1)  7  Brielle          (0)  0
 GOES               (0)  0  Staphorst        (2)  4
 Harkemase Boys     (1)  2  De Dijk          (0)  1
 HSV Hoek           (1)  3  ADO '20          (0)  0
 OSS '20            (2)  2  Noordwijk        (2)  4
 .... full-time: 2-2 extra-time: 2-4
 Quick '20          (0)  2  DVS '33          (2)  6
 Sportlust '46      (1)  1  HBS              (1)  4
 SteDoCo            (0)  1  RKSV Cluzona     (0)  0
 Urk                (1)  7  SDO              (0)  6
 .... full-time: 1-1 extra-time: 2-2 penalties: 5-4
 Urk win 7-6 on penalties
 Zaanlandia         (0)  5  Achilles '29     (1)  6
 .... full-time: 1-1 extra-time: 1-1 penalties: 4-5
 Achilles '29 win 6-5 on penalties
 2nd Preliminary Round
 ----------------------------------------------------
 JVC Cuijk          (1)  2  Koninklijke HFC  (1)  3

 Sunday, August 19 fixtures (CET/GMT)
 JOS Watergraafsmeer  v  Westlandia           (1400/1200)
 RKSV Bekkerveld      v  USV Hercules         (1430/1230)
 Tuesday, August 21 fixtures (CET/GMT)
 Alcides              v  VVOG                 (2000/1800)
 FC 's-Gravenzande    v  Excelsior Maassluis  (2000/1800)
 GVVV                 v  TEC                  (2000/1800)
 Wednesday, August 22 fixtures (CET/GMT)
                      v  HSC '21              (1800/1600)
 Uno Animo            v  VVSB                 (1800/1600)
 OJC Rosmalen         v  Flevo Boys           (2000/1800)
                      v  ONS Sneek            (2000/1800)
 UNA                  v                       (2000/1800)
 Volendam             v                       (2000/1800)
                      v                       (2000/1800)
                      v  Dongen               (2000/1800)
                      v                       (2000/1800)
 Blauw Geel '38       v                       (2000/1800)
 De Treffers          v                       (2000/1800)
 Gemert               v                       (2000/1800)
 Groene Ster          v  Lienden              (2000/1800)
 HHC                  v  OFC                  (2000/1800)
 IJsselmeervogels     v                       (2000/1800)
                      v                       (2000/1800)
 SJC Noordwijk        v  Lisse                (2200/2000)
0 : 0
  • narrow-browser-and-phone
  • medium-browser-and-portrait-tablet
  • landscape-tablet
  • medium-wide-browser
  • wide-browser-and-larger
  • medium-browser-and-landscape-tablet
  • medium-wide-browser-and-larger
  • above-phone
  • portrait-tablet-and-above
  • above-portrait-tablet
  • landscape-tablet-and-above
  • landscape-tablet-and-medium-wide-browser
  • portrait-tablet-and-below
  • landscape-tablet-and-below