July 30, 2019 / 1:23 AM / 18 days ago

ATP World Tour 500 / WTA International, Washington Men's Singles Seeds Progress

Jul 30 (OPTA) - Seeds Progress from the ATP World Tour 500 / WTA International, Washington Men's Singles matches on Monday

 .. Seeds ..
 Seed  Round  Rslt     Opponent                      Score
    1  Stefanos Tsitsipas (GRE)
       2nd    to play  Tommy Paul (USA)              (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
    2  Karen Khachanov (RUS)
       2nd    to play  Jo-Wilfried Tsonga (FRA)      (start 23:00)
       1st    won                                    (Bye)
    3  Daniil Medvedev (RUS)
       2nd    to play  Bjorn Fratangelo (USA)        (start 23:00)
       1st    won                                    (Bye)
    4  Kevin Anderson (RSA)
       2nd    to play  Adrian Mannarino (FRA)        (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
    5  John Isner (USA)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
    6  Marin Cilic (CRO)
       2nd    to play  Marius Copil (ROU)            (start 01:00)
       1st    won                                    (Bye)
    7  David Goffin (BEL)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
    8  Milos Raonic (CAN)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
    9  Felix Auger-Aliassime (CAN)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
   10  Benoit Paire (FRA)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
   11  Gilles Simon (FRA)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
   12  Alex De Minaur (AUS)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
   13  Kyle Edmund (GBR)
       2nd    to play  Lloyd Harris (RSA)            (start 21:00)
       1st    won                                    (Bye)
   14  Jan-Lennard Struff (GER)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
   15  Pierre-Hugues Herbert (FRA)
       2nd    to play                                (start 14:00)
       1st    won                                    (Bye)
   16  Frances Tiafoe (USA)
       2nd    to play  Alexander Bublik (KAZ)        (start 20:30)
       1st    won                                    (Bye)
 (Note : all times are GMT)
0 : 0
  • narrow-browser-and-phone
  • medium-browser-and-portrait-tablet
  • landscape-tablet
  • medium-wide-browser
  • wide-browser-and-larger
  • medium-browser-and-landscape-tablet
  • medium-wide-browser-and-larger
  • above-phone
  • portrait-tablet-and-above
  • above-portrait-tablet
  • landscape-tablet-and-above
  • landscape-tablet-and-medium-wide-browser
  • portrait-tablet-and-below
  • landscape-tablet-and-below